İstanköy gümrüğü çile gümrüğü oldu

Muğla’nın Fethiye ve Marmaris ilçelerinden Rodos’a gitmek isteyen turistlere uygulanan kotalı ekspres vize krizinde yaklaşık bin Türk turist mağdur olmuştu. Bu kez de Bodrum ilçesine 7 mil uzaklıktaki İstanköy (Kos) Adası gümrüğünde gerekli iyileştirmelerin yapılmaması ve Türk turistlerin adaya büyük ilgi göstermesi üzerine gümrükte büyük kaos yaşandığı belirtildi.

40 DERECE SICAK ALTINDA 3.5 SAAT PASAPORT İŞLEMİ

İstanköy Adası’ndaki turizmciler ve acente yöneticileri; pasaport işlemlerinin, yeterli gümrük memuru olmaması nedeniyle 3.5 saat sürdüğünü ve gümrük alanında 2 kilometreye yakın kuyruk oluştuğunu bildirdi. 

YÜZLERCE TURİSTE İKİ ŞEMSİYE

Sıcak altında bekleyen yüzlerce turist için gümrük alanında sadece iki şemsiyenin bulunması nedeniyle zaman zaman baygınlık geçirenlerin olduğunu belirterek duruma isyan eden turizmciler “Buradaki şartlar üçüncü dünya ülkelerinin gümrüklerinden de kötü hale geldi” diyerek şartların düzeltilmesini talep etti.

“BU GÖRÜNTÜLER ÜÇÜNCÜ DÜNYA ÜLKELERİNDE YOK”

Oniki Ada Turist Ofisleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Dionsos Tyrinopoulos da gümrük alanındaki koşulların bu yıl geçen yıldan daha da kötü olduğunu belirterek “Maalesef limandaki durum geçen yıla göre daha kötü. Hiçbir şey değişmedi. Tente gölgeliği yerine iki adet şemsiye konulmuş. Sonuç olarak Türkiye’ye gidiş-dönüş seyahat eden yolcular bir yıl daha mağduriyet yaşıyor. Risk taşıyan, birçok güneşe aşırı maruz kalan vakalarımız var, bayılanlar oluyor. Bu görüntüler üçüncü dünya ülkelerinde yok” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir