P&G’de üst düzey iki atama: Emrah Albayrak ve Başak Aydın

Türkiye’de 20 lider markasıyla her 10 evin 9’unda bulunan lider kişisel bakım ve temizlik ürünleri şirketi Procter & Gamble’da (P&G) yeni görev düzenlemeleri yapıldı. Buna göre yaklaşık 25 yıllık kariyerinde 4.5 yıldır Gebze Fabrika Müdürü olarak görev yapan Başak Aydın, kariyerine Global Kumaş ve Ev Bakım Kategorisi Kapabilite ve İnovasyon Başkan Yardımcısı olarak devam edecek. 20 yıldır P&G çatısı altında görev yapan ve 2023 yılında Gebze Fabrikası Teknik Sistemler ve İnovasyon Liderliğini üstlenen Emrah Albayrak ise bayrağı Başak Aydın’dan devralarak, yeni görevini Gebze Fabrika Müdürü olarak sürdürecek.

BAŞAK AYDIN HAKKINDA

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Başak Aydın, 1998 yılında P&G Gebze Kağıt Fabrikasında başladığı kariyeri boyunca, Operasyon, Tedarik Zinciri, İnsan Kaynakları Yönetimi , Üretim Kapabilite alanlarında hem Türkiye’de sorumluluk üstlendi hem de uluslararası görevlerde bulundu. 2019’dan bu yana P&G Türkiye Gebze Fabrika Müdürü Kıdemli Direktörü rolünü yürüten Başak Aydın, Global Kumaş ve Ev Bakım Kategorisi Kapabilite ve Inovasyon Başkan Yardımcısı görevine atandı. Aydın, yeni görevinde Global Kumaş Bakım Kategorisi ve Ürün Tedarik Kıdemli Başkan Yardımcısı Fares Sayegh’e raporlama yapacak.

EMRAH ALBAYRAK HAKKINDA

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümün’den mezun olan Emrah Albayrak, 2004 yılında P&G’de başladığı kariyeri boyunca Türkiye’nin yanı sıra Fransa, Rusya ve Romanya’da proses mühendisliği, lojistik departmanı müdürlüğü, üretim departmanı müdürlüğü, IWS direktörlüğü ve operasyon direktörlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu. 2023 yılında Gebze Fabrikası Teknik Sistemler ve İnovasyon Lideri olarak çalışmaya başlayan Emrah Albayrak, P&G Türkiye Gebze Fabrika Müdürü olarak atandı. Albayrak, yeni görevinde Kumaş Bakım Kategorisi, Ürün Tedarik Başkan Yardımcısı Gianluca Branda’ya raporlama yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir